„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.”
Mahatma Gandhi
Sesje rozwojowe
Zapraszam Cię na sesje rozwojowe, gdy dojrzewasz do zmian, a na ten moment nie masz pewności czy potrzebujesz psychoterapii. Możesz z nich skorzystać, gdy chcesz się wzmocnić, uporządkować różne przestrzenie życiowe. Będą dla Ciebie owocne, gdy pragniesz rozwoju i chcesz lepiej poznać siebie – swoje talenty, zasoby oraz ukierunkować swój potencjał.
Praca rozwojowa bazuje na podejściu psychoedukacyjnym – nabywasz umiejętności, dzięki którym sam będziesz mógł samodzielnie dbać o harmonijne funkcjonowanie, rozwiązywać swoje problemy, dbać o swoje potrzeby.
Samopoznanie, zmiana sposobu myślenia, empatyczne odnoszenie się do własnych emocji i potrzeb i wiara w siebie pozwolą Ci lepiej funkcjonować w życiu codziennym, eliminować stres, pozbyć się ograniczających stereotypów na temat własnej osoby.
Rozwojowe sesje indywidualne mogą być dla Ciebie pomocne również w pogłębieniu świadomości funkcjonowania w relacjach, rozwiązywania konfliktów wewnętrznych oraz porozumiewania się i radzenia sobie w sytuacjach trudnych emocjonalnie z innymi ludźmi.
Sesje terapeutyczne
Indywidualne sesje terapeutyczne koncentrują się głównie wokół utrzymania wewnętrznej równowagi emocjonalnej, uruchomienia procesów samoregulacji, nabywania i rozwijania umiejętności docierania do potrzeb i samodzielnego zadbania nie.
W procesie terapeutycznym będę Ci towarzyszyć w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań poradzenia sobie z trudnościami, z którymi się zmagasz. Tempo, czas trwania procesu terapeutycznego zależne są od indywidualnych możliwości, Twojej obecnej sytuacji życiowej, gotowości i preferencji.
Możesz także pracować indywidualnie nad twoim bliskim związkiem i/lub systemem rodzinnym, w którym funkcjonujesz i który ma na Ciebie wpływ. Szczególnie jest to ważne w sytuacjach, gdy członkowie Twojej rodziny nie chcą się zaangażować we współpracę w kierunku zmian w relacji. Jak też wtedy, gdy odczuwasz przytłoczenie wspólną odpowiedzialnością i chcesz samodzielnie o sobie decydować.
Terapia może okazać się dla Ciebie dobrą formą pracy, gdy doświadczasz na przykład:
- trudności w relacji z samym sobą – braku akceptacji siebie, obniżonego poczucia własnej wartości;
- problemów z nawiązywaniem kontaktu z ludźmi i tworzeniem bliskich relacji;
- braku umiejętności rozpoznawania i regulacji emocji, radzenia sobie ze stresem;
- problemów w docieraniu i realizacji własnych potrzeb, pragnień;
- długotrwałego stresu, przeciążenia trudnymi wspomnieniami z przeszłości,
- bolesnych stanów emocjonalnych jak lęk, smutek, przygnębienie, złość;
- nawracających negatywnych myśli i przekonań;
- braku sensu życia, chęci do działania, samotności;
- trudności w relacjach z bliskimi osobami – rodzicami, dziećmi, małżonkiem, partnerem,
- kłopotów czy kryzysów w istniejących związkach – takich jak zdrada, rozwód, problemy w komunikacji, utrzymaniu relacji itp.
- problemów w realizacji opieki rodzicielskiej i wychowania dziecka/dzieci po rozstaniu/rozwodzie.